Nabídka českého ubytování v 3 apartmánech v obci Lend u řeky Salzach. Lend se nachází mezi Gasteinským údolím a Dientenem am Hochkönig, v blízkosti Grossglockner Hochalpenstrasse, ledovce Kitzsteinhorn v Kaprunu a městem Zell am See. 
Tyto oblasti nabízí širokou škálu možností ke sportu, relaxace a odpočinku. Věřím, že se domů budete vracet nabiti energií a krásnými zážitky.
Naše apartmány jsou vhodné pro turisty, výletníky, cyklisty, lyžaře, motorkáře ….. pro všechny, kteří chtějí poznat přírodní krásy této oblasti.

Alpské léto
U nás najdete nespočet tras pro turistiku, kolo a výlety. Přírodní krásy čekají na každém Vašem kroku. Vlak, který má zastávku u našich ubytování Vás rozveze zde po okolí. Pokud máte rádi soutěsky, tak nejbližší soutěska Kitzlochklamm je v vesnici Taxenbach, což je cca 5 min. vlakem. V této oblasti každý den můžete podnikat výlety po krásném okolí.

Vysoké Taury (Hohen Tauern) – místo krásné přírody

Vysoké Taury se rozkládají na 1 856 m2 se 3 500 druhy rostlin a 15 000 zvířecích druhů. Na tomto území žije celá 1/3 všech živočišných druhů z celého Rakouska. Vysoké Taury mají 300 vrcholů s výškou přes 3 000 m.n.m, největší vodopády Rakouska, spousty horských jezer, jezírek a ledovcových potoků.

Vysoké Taury můžete objevovat pěšky, kolmo, na motorce a nebo s pomocí lanovek. Lze se obdivovat lidskému umu: vysokohorské almy (salaše), vysokohorské silnice, přehrady, lanovky na postavené na neuvěřitelných místech.

Mnoho vyžití pro všechny

V každém lyžařském středisku najdete lyžařské terény pro lyžaře a snwoboardisty všech úrovní. Ve všech střediscích jsou k dipozici upravované běžecké dráhy. Lyžařské školy, půjčovny, dostatek parkovacích míst jsou samozřejmostí.

V létě lze využít lanovek k výjezdu na vrchol a pak si užít vrcholové túry s nádhernými výhledy na 2 000 – 3 000 kopce  v okolí.

 

Do hor i měst a městeček

Při cestě k nám nebo domů si můžete prohlídnout historické město Salcburk se svými památkami, muzei.

Koho lákají menší města muže navštívit Zell am See, kde i v létě můžete vyfotit krásné kompozice s modrozelenou vodou v jezeře a býlím sněhem  na ledovci Kitzsteinhorn v pozadí.

Grossglocknerská vysokohorská cesta nabízí zážitek pro milovníky zatáček ať na dvou kolech nebo čtyřkolech.

Komu chybí sníh v létě, může vyjet lanovkou na Kitzsteinhorn (3 027 m.n.m.)

Krimmelské vodopády, jedny z největších vodopádů v Evropě. Návštěva vodopádu je krásný zážitek za jakéhokoliv počasí. 

Nekonečné množství výletních míst

Ve Vysokých Taurech je značené množství turistických a cyklistických cest různých obtížností. Oproti turistickému značení v České republice jsou údaje na ukazatelích uvedeny v časových jednotkách (minuty a hodiny) a ne v délkách tras. Trasy mohou vést i přes veliké výškové rozdíly. 

Při svých výletech vás jistě nadchne občerstvení v horských salaších – Almech – s domácími produkty – od špeků, sýrů, buchet, palačinek a trhanců s domácí marmeládami až po místní pálenky (mnohé oceněné řadou mezinárodních a národních vyznamenání), podmáslí a mléko.